Chirurgia stomatologiczna Lubin

Wszystko, co musisz wiedzieć o chirurgicznych zabiegach w stomatologii

Chirurgia stomatologiczna
chirurgia stomatologiczna Lubin

Chirurgia stomatologiczna Lubin

Idealnie jest kiedy mamy możliwość utrzymania naszego naturalnego uzębienia do końca życia. Jednak zdarzają się sytuację, kiedy musimy usunąć ząb lub dokonać innego zabiegu chirurgicznego w obrębie jamy ustnej, aby utrzymać stan równowagi biologicznej.
Jako, że jest to dziedzina wymagająca najwyższej precyzji i znajomości różnych technik, ważne jest, aby zabieg przeprowadził doświadczony lekarz. W Erwin Clinic podejmujemy się różnych zabiegów chirurgicznych: począwszy od ekstrakcji prostych, ekstrakcji chirurgicznych zębów zniszczonych lub zatrzymanych ósemek, po zabieg wszczepienia implantu  oraz pokrycia odsłoniętego korzenia. Każda ingerencja chirurgiczna niesie za sobą szereg skojarzeń dla Pacjenta, jednak w naszej klinice stawiamy na profesjonalizm. Zanim przystąpimy do  zabiegu przeprowadzamy  dokładny wywiad oraz analizę zębów pod mikroskopem, dodatkowo wykonujemy zdjęcia panoramiczne i RVG. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, bez bólu i stresu.

Chirurgia stomatologiczna Lubin - zabiegi:

  1. Usuwanie zębów – usuwamy zęby stałe i mleczne
  2. Usuwanie zębów zatrzymanych i zębów mądrości – w Erwin Clinic specjalizujemy się w ekstrakcjach zaawansowanych. Początkowo dokonujemy pełną diagnostykę, aby określić poziom trudności ekstrakcji zęba. Usuwanie zębów w naszej klinice jest zawsze szybkie i bezbolesne
  3. Wszczepienie implantu – musimy mieć świadomość tego, że każdy usunięty ząb stały (nie licząc ósemek ) powinien być w jakiś sposób uzupełniony. W XXI w. metodą z wyboru, oszczędzającą zęby sąsiednie, jest właśnie implant.
  4. Ekstrakcja z zastosowaniem opatrunku z membrany PRF – aby rana po usunięciu zęba szybko się zagoiła możliwe jest użycie Platelet Rich Fibrin czyli bogatopłytkowej fibryny (PRF). Inaczej to autogenna membrana – uzyskana z krwi Pacjenta, należąca do nowej generacji koncentratów płytkowych. W efekcie Stymuluje wzrost kości w miejscu jej ubytku (np. po ekstrakcji, resekcji itp.).
    Znosi ból i goi wyrostek zębodołowy w przypadku suchego zębodołu. Nieporównywalnie przyspiesza proces gojenia, w znaczny sposób zmniejszając efekty obrzęku pozabiegowego
  5. Resekcje wierzchołków korzeni – jest to zabieg z zakresu mikrochirurgii stomatologicznej, którego celem jest uratowanie zęba, który mimo wcześniejszego leczenia kanałowego nadal wykazuje oznaki stanu zapalnego. Zabieg polega na usunięciu ostatniej części korzenia wraz z zainfekowanymi tkankami.
  6. Podniesienie dna zatoki szczękowej – po ekstrakcji zęba, najczęściej górnego przedtrzonowca lub trzonowca, dochodzi do obniżenia poziomu zatoki. Celem tego zabiegu jest stworzenie miejsca w kości tak, aby było możliwe wszczepienie implantu. Dzięki temu mamy gwarancję, że implant zostanie osadzony prawidłowo. Jest to jeden z rutynowych zabiegów implantologicznych.
  7. Badanie histopatologiczne zmian w jamie ustnej – oprócz badania stomatologicznego ważna jest również szczegółowa diagnostyka podejrzanych zmian występujących w obszarze jamy ustnej. Pamiętajcie! Każda rana/zmiana w jamie ustnej, która nie goi się do okresu 2 tygodni powinna być natychmiast zbadana przez lekarza.
W ERWIN CLINIC NAJWAŻNIEJSZE JEST, ABY KAŻDY ZABIEG CHIRURGICZNY BYŁ WYKONYWANY BEZBOLEŚNIE
chirurgia stomatologiczna Lubin

STOP DENTOFOBII

W Erwin Clinic mówimy STOP DENTOFOBII – już nie musisz bać się wizyt u swojego stomatologa. Zawsze dbamy o to, aby wszystkie zabiegi były przeprowadzane bezboleśnie, bezstresowo, szybko i skutecznie, eliminując  przy tym wszystkie przykre skojarzenia. 

Chirurgia stomatologiczna Lubin

Bezbolesne usuwanie ósemek

Ósemki czyli tzw zęby mądrości to bardzo częsta przyczyna dolegliwości bólowych i licznych problemów stomatologicznych. Ponieważ wyrastają jako ostatnie zęby, często brakuje dla nich miejsca w łuku zębowym, a co za tym idzie ósemki wyrzynają się krzywo, częściowo lub całkowicie zatrzymują się w kości. W Erwin Clinic wykonasz pełną diagnostykę stanu zębów mądrości, a na tej podstawie ocenimy możliwość wyrżnięcia się tych zębów lub ryzyko problemów, które mogą zacząć się pojawiać w przyszłości.

Najczęstsze powody, dla których trzeba usunąć ósemki:

Leczenie chirurgiczne - najczęściej zadawane pytania

Wszystkie zabiego w Erwin Clinic wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Pacjent ma do wyboru znieczulenie standardowe lub komputerowe, które niesie za sobą szereg korzyści dla Pacjenta. Zawsze dbamy o komfort Pacjentów w naszej klinice i prowadzimy leczenie bez bólu i bez stresu

Ogólny dyskomfort po ekstrakcjach zębów utrzymuje się średnio ok 2-3 dni. Jest to związane z pierwszą fazą gojenia. W celu zmniejszenia tych doznań do minimum, wszyscy pacjenci Erwin Clinic Lubin dostają indywidualny zestaw leków pozabiegowych. Sam proces gojenia się dziąsła zależy od stanu zdrowia Pacjenta i tego, jak stosuje się do zaleceń pozabiegowych.

Jest to jeden z zabiegów chirurgicznych, który zazwyczaj wykonywany jest jako forma przygotowania pod implant. Celem jest uzupełnienie kości szczęki w okolicy zębów bocznych górnych. Zabieg sinus lift jest wykonywany od wielu lat, obecnie jest standardem podczas leczenia implantologicznego

Najważniejsze jest tutaj pozytywne nastawienie 🙂 Warto w dniu zabiegu powstrzymać się od palenia papierosów, czy spożywania alkoholu. Należy również zadbać o higienę jamy ustnej tzn. upewnić się czy pozostałe zęby są wolne od kamienia oraz dokładnie wyszczotkować i wynitkować zęby.

Należy również pamiętać, że tuż po zabiegu nie zaleca się jeść ani pić przez ok 2 godziny, więc lepiej nie podchodzić do zabiegu z pustym żołądkiem.

 

Jest to kwestia indywidualna ustalana z Pacjentem podczas wizyty przeglądowej. Jakkolwiek zabieg jest wykonywany z zachowaniem maksymalnej czystości i minimalnie inwazyjnie- nie ma górnego limitu podczas jednej sesji. Na podstawie wykonanej diagnostyki lekarz dokładnie wie, które zęby nadają się do usunięcia, następnie wykonywany jest plan leczenia, który w porozumieniu jest akceptowany przez Pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna Lubin

Zabiegi chirurgiczne w praktyce

Jak wyglądają zabiegi chirurgiczne w gabinecie stomatologicznym Erwin Clinic w Lubinie. Już teraz możesz sprawdzić i dowiedzieć się więcej na ten temat

Muszę usunąć ząb - co dalej?

Jeżeli odczuwasz ból zęba niezwłocznie zgłoś się na wizytę do stomatologa. Po pełnym wywiadzie i diagnostyce będziemy mogli precyzyjnie określić, jakich zabiegów potrzebujesz, aby poczuć się dobrze. W wielu przypadkach wczesna interwencja potrafi uratować dany ząb. W Erwin Clinic gwarantujemy opiekę na najwższym poziomie.
W przypadkach ekstrakcji jesteśmy fachowcami. Robimy to bezboleśnie, profesjonalnie i szybko. Pamiętaj, jesteś w dobrych rękach.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

ul. Sportowa 39, 59-300 Lubin       +48 784 898 003       erwin.clinic@gmail.com