Implanty Lubin

Wszystko, co musisz wiedzieć o leczeniu implantologicznym

Implantologia
implanty Lubin

Implanty Lubin - leczenie protetyczne - co to takiego?

Jeżeli martwią Cię problemy oraz estetyka związana z brakiem uzębienia i zastanawiasz się, czy warto odwiedzić swojego stomatologa, podpowiadamy : TAK! Braki w łuku zębowym  prowadzą do szeregu dysfunkcji, które mają poważne konsekwencje dla całego organizmu. Brak nawet jednego zęba może przyczynić się do wysunięcia zębów przeciwstawnych, wychylaniu zębów sąsiadujących, zaniku kości. Każdy brak zęba powoduje, że pokarm w jamie ustnej nie zostaje prawidłowo rozdrobiony, co z kolei odbija się na zdrowiu układu pokarmowego.

Nowe technologie pozwalają nam na leczenie implantologiczne, które skutecznie i trwale eliminuje problem braków zębowych. Pełnoceramiczne korony wyglądają jak prawdziwe zęby i co najważniejsze, w pełni przywracają wszystkie funkcje narządu żucia.

Ponadto dzięki leczeniu protetycznemu możemy odbudować cały łuk zębów szczęki lub żuchwy już na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym

Implanty Lubin

Zalety leczenia implantologicznego

Implant to niewielki tytanowi wkręt imitujący korzeń i stanowiący trzon odbudowy protetycznej. Wkręcony w kości szczęki lub żuchwy pozwala skutecznie przywrócić wszystkie utracone dotychczas funkcje jamy ustnej.

Implanty zębów to obecnie najtrwalsze i najnowocześniejsze metody uzupełnienia braków zębowych

 

Odzyskanie pełnej funkcji żucia i komfortu

Wszczepione implanty przejmują wszystkie funkcje zębów własnych pacjenta, dlatego znacznie zostaje poprawiona jakość żucia pokarmów( nawet tych twardszych).

Chronią przed zanikiem kości

Brak zęba wiąże się z brakiem wywierania siły na kości szczęki lub żuchwy. Skutkiem tego jest stopniowy zanik kości, która traci swój naturalny kształt. Wszczepiony implant, tak jak korzeń zęba, powoduje, że siły żucia rozchodzą się równomiernie, a kość pozostaje w swoim naturalnym, niezmienionym wymiarze.

Idealnie dopasowane

Wszczepiony implant pozwala na precyzyjną i trwałą odbudowę protetyczną dokładnie w miejscu utraconego zęba. Ogromną korzyścią jest to, że nowa korona zęba, osadzona na implancie, nie wymaga żadnego piłowania zębów sąsiadujących.

Implanty Lubin - trwałe rozwiązanie

Brak jednego zęba lub kilku?
Jest na to sposób - implanty Lubin

Pojedyńcza korona na imlancie

To rozwiązanie dla pacjentów, w celu uzupełnienia jednego jednego zęba w dowolnym miejscu. Jedynym warunkiem jest odpowiednia ilość kości.

Finalna korona na implancie jest idealnie dopasowana do pozostałych zębów oraz zgryzu, co jest szczególnie ważne podczas implantacji w odcinku estetycznym.

Most na implantach

Most na implantach to uzupełnienie większej liczby sąsiadujących ze sobą zębów. Rozwiązanie to pozwala na odbudowę zębów w odcinku bocznym. Często jest dobrą alternatywą dla osób, które chcą zamienić protezę ruchomą na stałą odbudowę.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzięki implantom most funkcjonuje samodzielnie i nie wymaga podparcia na pozostałych zębach ( nie ma konieczności szlifowania zdrowych zębów).

Wyjmowana obudowa pełnołukowa na belce lub lokatorach

Jest to rodzaj odbudowy wykonywany u pacjentów bezzębnych. W kości umieszczane są 2 lub 4 implanty,  na szczycie których umieszczane są zatrzaski lub belka mocująca protezę. W tym wypadku proteza jest wyjmowana, jednak jej postawa pozwala na stabilne i komfortowe noszenie.

Odbudowa pełnołukowa na stałe na 4 lub 6 implantach

Jest to również rodzaj odbudowy wykonywany u pacjentów bezzębnych. W kości umieszcza się 4 lub 6 implantów, na których osadzana jest proteza na stałe ( tylko lekarz może zdjąć takie uzupełnienie. 

Dzięki większej ilości implantów proteza osadzona jest stabilnie i nie ma konieczności tworzenia w niej akrylowego podniebienia. Implanty umieszczone w kości tworzą dla niej stelaż, co redukuje możliwość stopniowego zaniku kości.

Leczenie implantologiczne - najczęściej zadawane pytania

Chcę implanty - od czego zacząć?

Podstawą jest zawsze wizyta przeglądowa, na której lekarz omówi z Tobą wszystkie aspekty leczenia. Zostaną wykonane Ci zdjęcia panoramiczne lub tomografia oraz wewnątrzustne. Na tej podstawie lekarz przygotuje indywidualny plan leczenia

Czy za pomocą implantów można odbudować cały łuk?

Tak, w Erwin Clinic wykonujemy odbudowy pełnołukowe. Należy wtedy wszczepić kilka implantów w szczękę lub żuchwę ( lekarz ustala to indywidualnie). Po wizycie wszczepienia implantów Pacjent otrzymuje pracę protetyczną tymczosową. Po określonym czasie, kiedy implant zintegruje się z kością, zostanie na stałe zamontowany most/proteza na implantach

Czy zabieg wkręcenia implantów jest wykonywany w znieczuleniu?

Tak, w Erwin Clinic wszystkie zabiegu wykonujemy w znieczuleniu. Zależy nam na tym, aby Pacjent czuł się komfortowo. Do tego celu wykorzystujemy zawsze znieczulenie komputerowe, które nie

Jakie są zalecenia po zabiegu implantów?

Najważniejsze z zaleceń po zabiegu implantologicznym to :

  • zrezygnować z wysiłku fizycznego
  • przyjmować płynne pożywienie
  • nie gryźć pokarmów w okolicach implantu
  • nie dotykać okolic implantu ( nawet językiem)
  • szczególnie dbać o higienę jamy ustnej
  • po zabiegu nie palić

Marzę o pięknym uśmiechu - co dalej?

Droga do pięknego uśmiechu wcale nie musi być długa i wyboista. Wybór odpowiedniego stomatologa, który podchodzi do leczenia kompleksowo sprawi, że wymarzony uśmiech może być na wyciągnięcie ręki. Nowoczesne technologie wykorzystywane w Erwin Clinic, pozwalają nam na tworzenie naturalnych, estetycznych uśmiechów, przywracających anatomiczne funkcje narządu żucia.  Jeżeli jeszcze się wahasz umów się na wizytę przeglądową w Erwin Clinic. Po dokładnym badaniu lekarz omówi z Tobą wszystkie aspekty leczenia i rozwieje wątpliwości

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

ul. Sportowa 39, 59-300 Lubin       +48 784 898 003       erwin.clinic@gmail.com