Stomatologia zachowawcza Lubin

Wszystko, co musisz wiedzieć o stomatologii zachowawczej

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Lubin - co to takiego?

Stomatologia zachowawcza Lubin, nazywana często stomatologią ogólną, obejmuje zabiegi związane z leczeniem ubytków w zębach, leczeniem próchnicy oraz jej profilaktyką. Pacjenci, którzy regularnie odwiedzają swojego stomatologa, efektywnie wzmacniają swoje zęby oraz stają się odporniejsi na bakterie, powodujące ubytki. W Erwin Clinic leczenie zawsze odbywa się w znieczuleniu. Aby wykonywane przez nas prace były wyjątkowo trwałe zawsze pracujemy pod mikroskopem, mając pełną kontrolę nad szczelnością wypełnień.
Ważne jest dla nas, aby wszystkie wypełnienia jak najbardziej przypominały naturalne zęby pacjenta, dlatego zawsze wykonujemy plomby anatomiczne kompozytem światłoutwardzalnym nowej generacji Enamel Plus, bo zdrowie i wygląd Pacjenta są dla nas najważniejsze.

stomatologia zachowawcza Lubin

Stomatologia zachowawcza Lubin

Zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane w Erwin Clinic

Leczenie próchnicy

Próchnica wykryta na wczesnym stadium wymaga precyzyjnego oczyszczenia zębów z osadu i kamienia oraz nałożenia fluoru, aby zapobiec dalszemu rozwojowi próchnicy

Wypełnienie ubyktów zęba tzw "plomba"

W Erwin Clinic każdy ubytek jest dokładnie oczyszczany pod kontrolą mikroskopu a następnie anatomicznie odbudowany za pomocą kompozytu światłoutwardzalnego wysokiej generacji Enamel Plus

Estetyczne licówki bezpośrednie tzw. "bonding"

Jest to estetyczna korekta kształtu zębów za pomocą kompozytu światłoutwardzalnego. Dzięki temu możemy nadać nowy kształt i kolor swoim zębom, jak również zamknąć diastemę lub zamaskować przebarwienia

Leczenie pourazowych zębów stałych

W Erwin Clinic odbudujemy Twój ząb, który mógł zostać uszkodzony w wyniku wypadku. Pomożemy rónież w przypadku złamanego korzenia lub uszkodzenia urazowego ozębnej (stłuczenie, zwichnięcie, wybicie)

Prowadzenie badań kontrolnych zębów i jamy ustnej

Stała kontrola lekarska jest gwarancją zdrowego uśmiechu na lata. Dzięki regularnym przeglądom dokładnie wiesz, jaki jest aktualny stan Twojego uzębienia i higieny. Wizyta przeglądowa nic nie boli, a pomoże Ci zachować zdrowie na lata

Higienizacja

Ważne jest aby raz do roku poddawać swoje zęby pełnemu pakietowi higienizacji : piaskowanie, skaling oraz fluoryzacja, dzięki temu unikniesz takich niespodzianek jak próchnica czy paradontoza

Wypełnienia zębów Lubin

Jak rozpoznać próchnicę

Za próchnicę odpowiedzialna jest płytka nazębna, która nieczyszczona regularnie zaczyna niszczyć zęby i powodować ubytki.  Samodzielne postawienie diagnozy może być bardzo trudne, ponieważ w początkowym etapie choroby, próchnicę cieżko jest wychwycić gołym okiem. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie odwiedzać swojego stomatologa. Podstawowymi objawami próchnicy mogą być :

 • wrażliwość zębów podczas spożywania ciepłych, zimnych, słodkich oraz kwaśnych potraw
 • tkliwość zębów podczas szczotkowania lub żucia
 • nieprzyjemny zapach z ust
 • ubytki w zębach
 • ból zęba
 • przebarwienia

Leczenie próchnicy

Badania wskazują, że próchnicę posiada aż 95% 18latków, stąd możemy wnioskować, że jest to dość powszechny problem. Im szybciej podejmiemy się leczenia, tym mamy większą szansę na to, że uratujemy zęby i nie będzie konieczności leczenia kanałowego lub ekstrakcji. W Erwin Clinic zajmujemy się leczeniem nawet bardzo zaawansowanych problemów próchnicznych.  Leczenie zawsze wykonujemy z użyciem koferdamu, pod mikroskopem, dzięki temu możemy maksymalnie zmniejszyć ryzyko próchnicy wtórnej.

W Erwin Clinic doskonałość w odbudowie uzyskujemy dzięki nowoczesnym światłoutwardzalnym kompozytom wysokiej jakości. Charakteryzują się one wysoką trwałością, dopasowują się do tkanek pacjenta a po polerowaniu, nie widać granicy między zębem a plombą. Kluczowe jest dla nas to, aby wypełnienie było trwałe przez lata, dlatego podczas zabiegów wykorzystujemy najlepsze kleje dentystyczne (tzw. bondy),  kształtki, formówki oraz warstwową technikę pracy pod mikroskopem.

Stomatologia zachowawcza Lubin

Choroby odogniskowe

Bardzo często źródłami problemów ze zdrowiem są niewyleczony zęby, które są tzw. ogniskami siejącymi. Pacjenci nie mają świadomości, że problemy zdrowotne typu: bóle głowy, problemy z zatokami, choroby nerek, choroby serca i układu krążenia, choroby oczy czy problemy dermatologiczne mają swoją przyczynę w chorobowo zmienionej jamie ustnej. Bakterie, które się tam znajdują powodują chorobę odogniskową rozsiewając po całym organizmie szkodliwe bakterie, które powodują choroby odległych narządów.

Nowoczesna stomatologia nie opiera się już tylko na sprawdzeniu zębów za pomocą narzędzi i lusterka. W Erwin Clinic przeprowadzamy pełną diagnostkę począwszy od analizy zdjęć panoramicznych oraz wewnątrzustnych oraz analizy zębów pod mikroskopem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdiagnozować wszystkie potencjalne ogniska chorobowe oraz je wyleczyć.

Ogiska siejące - co to takiego?

Ogniskiem siejącym nazywamy wszystkie zmienione chorobowo obszary w jamie ustnej, najczęstsze to:

 • zęby, które wymagały leczenia kanałowego, a nie zostało ono przeprowadzone
 • zęby po nieprawidłowo wykonanym leczeniu kanałowym
 • zęby z pozostawionymi narzędziami po leczeniu kanałowym
 • zęby z zapaleniem miazgi
 • zęby z zapaleniem tkanek okołowierzchołowkocyh
 • zęby zatrzymane i dodatkowe
 • zęby, które trudno się wyrzynają
 • zapalenie dziąseł lub innych tkanek
 • patologiczne kieszonki zębowe, kamień nazębny

W Erwin Clinic zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem powyższych problemów. Jeżeli zauważyłeś  któryś z nich u siebie, niezwłocznie umów się na wizytę przeglądową

Leczenie próchnicy - najczęściej zadawane pytania

Podstawą zdrowego uśmiechu jest profilaktyka, dlatego tak ważne jest, aby myć zęby przynajmniej 2 razy dziennie oraz używać nici dentystycznej. Dodatkiem do tego powinny być przeglądy stomatologiczne oraz przeprowadzanie wizyt higienizacyjnych. Warto zgłaszać się do swojego stomatologa raz na pół roku, w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. Pełną higienizację (piaskowanie, skaling, fluoryzacja) powinno się wykonywać zwykle dwa razy do roku.

Zdecydowanie tak. Amalgamat jest materiałem nieszczelnym, dlatego często spotykamy się z problemem próchnicy wtórnej (pod dotychczasowym wypełnieniem z amalgamatu).  W przypadku bardzo osłabionych zębów, amalgamat może powodować ich pękanie, dlatego tak ważne jest, aby wymienić ciemną plombę na jasną kompozytową.

Taka wymiana jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna ponieważ w Erwin Clinic wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu. Dodatkowo pracując w powiększeniu, z użyciem mikroskopu i izolacji z koferdamu, mamy pewność, że nowe wypełnienie będzie szczelne i posłuży na lata.

W Erwin Clinic pracujemy z największą dokładnością i starannością. Aby Twoje nowe wypełnienie było trwałe wykorzystujemy zaawansowane procedury wykorzystując najlepsze materiały. Kompozyty, którymi pracujemy cechują się wysoką elastycznością, dzięki czemu idealnie dopasowują się do zęba u i pozwalają nam nam anatomiczną odbudowę. Wszystkie zabiegi w Erwin Clinic są wykonywane w powiększeniu z użyciem mikroskopu, dzięki temu działamy precyzyjnie i skutecznie. Jeżeli plan leczenia został doprowadzony do końca, jest zachowana optymalna higiena oraz wizyty kontrolne prawdopodobieństwo utraty wypełnienia jest znikome.

Tak, wszystkie zabiegi w Erwin Clinic wykonujemy w znieczuleniu. Pacjent na do wyboru znieczulenie standardowe lub znieczulenie komputerowe. Mówimy STOP DENTOFOBII dlatego tak ważne jest dla nas, aby wszystkie zabiegi były wykonywane maksymalnie komfortowo dla naszych Pacjentów.

W Erwin Clinic pracujemy na najnowocześniejszych materiałach, które są utwardzane światłem, dlatego już po opuszczeniu gabinetu możesz napić się swojej ulubionej kawy 🙂

Profilaktyka próchnicy- stomatologia zachowawcza Lubin

Zobacz jak walczymy z próchnicą w Erwin Clinic oraz jak można jej zapobiegać

Boli mnie ząb - co dalej?

Powodów bólu zęba może być wiele – warto znaleźć ich przyczynę i ją usunąć. W Erwin Clinic świadczymy pełen zakres usług stomatologii zachowaczej oraz pokrewnych dziedzin, dlatego zbadamy Twoją jamę ustną i zęby kompleksowo. Zależy nam na tym, aby leczyć Pacjentów oraz eliminować potencjalne problemy, dlatego już dziś umów się na wizytę – pomożemy

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

ul. Sportowa 39, 59-300 Lubin       +48 784 898 003       erwin.clinic@gmail.com