Higienizacja zębów Lubin

Wszystko, co musisz wiedzieć o profilaktyce i higienie jamy ustnej

Profilaktyka
higienizacja zębów Lubin

Profesjonalna higienizacja zębów - co to takiego?

Piękne i zdrowe zęby są najlepszą wizytówką człowieka, dlatego tak ważne jest, aby zachować piękny uśmiech na długo. By mogło tak być niezbędna jest prawidłowa profilaktyka oraz higiena, które od zawsze stanowią fundament mocnych zębów. W gabinecie Erwin Clinic możesz wykonać profesjonalny zabieg higienizacji zębów, który korzystnie wpływa na zdrowie zębów oraz jamy ustnej. Usunięcie kamienia, osadów oraz fluoryzacja stanowią podstawę profilaktyki chorób zębów i dziąseł, ponieważ pozbywamy się szkodliwych bakterii i hamujemy ich rozwój, a dodatkowo wzmacniamy barierę ochronną zębów za pomocą zabiegu fluoryzacji.  Regularna higienizacja w gabinecie znacznie zmniejsza ryzyko próchnicy i dodatkowo przywraca naszym zębom naturalną biel i blask.

Higienizacja zębów Lubin

Co dobrego możesz zrobić dla swoich zębów?

Skaling

Podstawą higienizacji jest skaling ultradźwiękowy, którego głównym zadaniem jest usunięcie złogów oraz kamienia nazębnego.

Piaskowanie

Zabieg uzupełniający skaling, który polage na usunięciu osadów, przebarwień i pozostałości kamienia nazębnego.

Fluoryzacja

Ostatnim elementem pełnej higienizacji jest fluoryzacja, czyli pokrycie zęba lakierem zawierającym fluor. Zabezpiecza to ząb przed powstawaniem próchnicy

Lakowanie

Lakowanie wykonuje się tylko na zębach zdrowych i polega na wypełnieniu bruzd zębów od "czwórki" do "ósemki" specjalnym preparatem, który ogranicza gromadzenie się bakterii w szczelinach trudno dostępnych dla szczoteczki.

Higienizacja zębów Lubin

Dlaczego trzeba usuwać kamień nazębny?

Kamień nazębny, pomimo tego, że nieestetycznie wygląda, jest przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości i konsekwencji np:

  • rozwój próchnicy
  • utrata zębów z powodu paradontozy
  • problemu z dziąsłami, krwawienie dziąseł podczas mycia
  • nieprzyjemny zapach z ust

Kamień nazębny zazwyczaj osadza się w przestrzeniach międzyzębowych oraz w okolicach dziąseł przedniej i tylnej ściany zębów. Nieusuwany regularnie powoduje tworzenie się mas kamienia, które są skupiskiem bakterii.  Usuwanie kamienia, to jeden z podstawowych zabiegów z zakresu profilaktyki, który chroni przed rozwojem próchnicy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, jednak osoby z nadwrażliwością mogą odczuwać dyskomfort.

Aby efekty zabiegu były trwałe ważne jest, aby utrzymywać wysoki poziom higieny jamy ustnej, czyli : szczotkowanie zębów po posiłkach, używanie nici stomatologicznej oraz płynów do płukania z fluorem

Wzmocnienie szkliwa i ochrona przed próchnicą

Fluoryzacja i lakierowanie zębów

Fluoryzacja jest zawsze ostatnim elementem pełnego pakietu higienizacyjnego w gabinecie Erwin Clinic. Nałożenie fluoru ( w postaci lakieru, żelu lub pianki) zapobiega powstawaniu próchnicy  oraz nadwrażliwości szyjek zębowych. Warto dodać, że preparat ten utrzymuje się na zębach dłuższy czas, dzięki czemu uwalnianie fluoru jest stopniowe i długofalowe. Fluor wzmacnia szkliwo, wzmacniając tym samym naturalną ochronę zębów.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej- najczęściej zadawane pytania

Wszystkie zabiegi z pakietu higienizacyjnego są bezbolesne i wykonywane bez znieczulenia. Zdarza się, że u osób z nadwrażliwością zębów mogą pojawić się odczucia powodujące pewien dyskomfort, który jednak szybko mija.

W wyjątkowych przypadkach opcją jest zastosowanie znieczulenia stomatologicznego.

Do zabiegu higienizacyjnego, jak do każdej wizyty stomatologicznej należy wyczyścić zęby ‘jak zwykle’. Pozwoli to na ocenę tego, w jaki sposób Pacjent radzi sobie z codzienną higieną i udzielić kilku wskazówek 😉

Wykonanie pełnego pakietu higienizacyjnego w gabinecie Erwin Clinic trwa od 40 do 60 minut.

Zabieg higienizacji należy wykonywać minimum raz w roku. Jeżeli zachodzi taka potrzeba np. nadmierne gromadzenie się kamienia, można wykonywać zabieg częściej

Najważniejsze jest, aby po higienizacji zębów trzymać się kilku zasad:

  • stosowanie białej diety dobę po zabiegu
  • unikanie bardzo gorących i zimnych, kwaśnych oraz  słodkich potraw
  • powstrzymywanie się na 2 godziny po zabiegu od jedzenia i picia
  • powstrzymywanie się od palenia tytoniu na dobę po zabiegu, ponieważ powoduje to przebarwienia

Chcę zacząć dbać o higienę jamy ustnej - co dalej?

Na początku warto odwiedzić swój gabinet stomatologiczny w celu wykonania przeglądu zębów. Stomatolog wykona potrzebne zdjęcia, diagnostykę i określi czy są jakieś problemy do rozwiązania. Twój lekarz również sprawdzi stan higieny zębów i zaproponuje odpowiednie rozwiązania higienizacyjne. Ponadto zostanie Ci przedstawiony sposób jak właściwie szczotkować zęby oraz używać nici dentystycznej. Dbając prawidłowo o zęby zmniejsza się ryzyko próchnicy oraz innych chorób przyzębia.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

ul. Sportowa 39, 59-300 Lubin       +48 784 898 003       erwin.clinic@gmail.com